Jak nosit spony na kravatu

Spony na kravatu plní dvě hlavní funkce. První a nejdůležitější je čistě praktická. Stává se, že pokud například více fouká vítr, kravata začne poletovat a nedrží na svém místě. Právě z toho důvodu existují spony, které udrží kravatu pevně spojenou s košilí. Druhá funkce je estetická. Když už je spona součástí outfitu, proč by nemohla být také ozdobou či módním doplňkem?

Avantgard-spona-na-kravatu-detail

Jak vybrat vhodnou sponu?

Spony na kravaty mají různé velikosti. Správně by délka spony neměla být větší, než je celková šíře kravaty. Z našeho článku o výběru kravat již jistě víte, že existují dva druhy kravat -  klasické s šířkou 7-8 cm a SLIM o šířce 5-6 cm. Jestliže tedy vybíráte sponu na kravatu SLIM zvolte tu se správnou délkou - například tuto stříbrnou o délce 45mm. Naopak v případě široké kravaty volte spony s délkou 50-60mm. Při volbě barvy a stylu záleží už jen na vaší osobní preferenci a také na tom, zda chcete sponou například oživit váš outfit. 

Avantgard-jak-nosit-kravatu

Kam umístit sponu na kravatu?

Asi správně tušíte, že umístění spony na kravatě má svá pravidla, kterými je dobré se řídit. Ideální poloha je mezi třetím a čtvrtým knoflíčkem košile. Docílíte tak toho, že kravata bude pevně držet na svém místě a zároveň bude viditelná i při zapnutém saku.