Jak na manžetové knoflíčky

Manžetový knoflíček je pánský ozdobný šperk, který se používá k uzávěru manžet (konců rukávu) na košili. Tyto knoflíčky jsou typicky vyrobeny z různých materiálů, včetně kovů (jako je stříbro nebo zlato), dřeva, skla či plastu. Vzorů a tvarů je na trhu nespočet, takže si každý může vybrat podle svého vkusu. Zdobené kovové manžetové knoflíčky jsou součástí elegantního a formálního outfitu a podobně jako spony na kravatu dokáží ozvláštnit a podtrhnout celý váš look.

manzetove-knoflicky-atg

Jak vybrat manžetové knoflíčky?

Druhů knoflíčků je opravdu mnoho a je pro to snadné při výběru sáhnou po těch nesprávných pro váš outfit. Uvedeme zde tedy pár rad, kterými je dobré se při výběru řídit.

  • Jako první je důležité určit příležitost, na kterou knoflíčky vynesete. Na formální události, jako jsou promoce, svatby nebo elegantní večírky, můžete vybírat manžetové knoflíčky, které zaujmou svým výrazným třpytem. Konkrétně pro svatby jsou u nás hitem tyto knoflíčky s perletí. Naopak do pracovního prostředí nebo na obchodní jednání, je vhodné zvolit manžetové knoflíčky s matným povrchem a méně výrazným designem. Oblíbené jsou například tyto stříbrné knoflíčky s jemným detailem v matném provedení.  
  • Aby jste docílili elegantního sladění je důležité zaměřit se na celý outfit. Například pokud máte svatbu a vaše snubní prstýnky jsou ve zlatě, zvolte zlaté manžetové knoflíčky s výrazným zdobením. U business oblečení je vodícím prvkem spona pásku či hodinky. Když máte tyto prvky stříbrné, vybírejte stříbrné manžetové knoflíčky. U tohoto méně formálního stylu zkuste vybírat i z různých barev. Můžete tak knoflíčky sladit s barvou kravaty, košile či kapesníčku.       
  • Jste vášnivý fotbalista, rybář, cyklista či hasič? Tyto zájmy a mnohé další nabízíme zpracované do manžetových knoflíčků. Můžete tak svůj look ozvláštnit něčím osobitým, jako je tematický manžetový knoflíček. Na našem eshopu tyto knoflíčky naleznete v kategorii manžetové knoflíčky LUX.

Avantgard-manzetove-knoflicky

Naše manžetové knoflíčky, které dodáváme ve stylové krabičce mohou být perfektním a osobitým dárkem. Udělejte radost synovi, tatínkovi, kolegovi či příteli s knoflíčky od Avantgard.cz. 

Co jsou KNOTS?

Tzv. "knots"  neboli manžetové uzlíky jsou speciálním typem manžetových knoflíčku a jsou určené pro méně formální příležitosti. Vyrábí se z textilu v mnoha barvách a barevných kombinacích.  Oproti běžným kovovým knoflíčkům mají velikou výhodu - nedělají hluk (například při dotyku se stolem).

Avantgard-knots2

Jak knoflíčky nasadit?

Většina knoflíčků má jednoduchý mechanismus se sklopnou tyčinkou. Při nasazování tyčinku sklopíte a tím lze dřík manžetového knoflíčku prostrčit manžetou. Po prostrčení už stačí jen tyčinku sklopit a tím knoflíček do manžety uzamknout. Na eshopu naleznete i manžetové knoflíčky, které  mají oba konce pevné a fungují pouze na principu prostrčení jednoho z konců. Podobně fungují i KNOTS. Jednu z textilních kuliček provléknete do manžety a vytvoříte tak stylový doplněk během chvilky.  

 Avantgard-tanecni-manzetove-knoflicky

Do smokingu můžete využít naši sadu knoflíčků do smokingové košile.

Košile na manžetové knoflíčky

Košile na manžetové knoflíčky je speciální košile, která má na rozdíl od běžných košilí s kulatými knoflíčky zahnutou dvojitou manžetu s dírkami. Na pracovní příležitosti se perfektně hodí tato modrá košile se speciální úpravu NON IRON. Pro formální události, jako jsou svatby a plesy, je ideální například tato košile SLIM s krytou légou a dvojitými manžetami