Prezidentský styl skládání kapesníčku

Název "prezidentský" je odvozen ze způsobu skládání, které je často spojováno s významnými politickými a veřejnými osobnostmi, včetně prezidentů. Tito lidé jsou viděni při projevech, konferencích a oficiálních událostech, kde je důležité vypadat vkusně a formálně. Prezidentský styl je tak symbolem vkusného a formálního oblékání a ve společnosti je velmi využívaný. Samozřejmě, že tento styl není vyhrazen pouze prezidentům. Můžete ho využít na slavnostní události a určitě s takto složeným kapesníčkem neuděláte chybu ani při každodenním nošení.

Avantgard-prezidentsky-styl

Jaké kapesníčky jsou pro tento sklad vhodné?

Pro tento sklad se hodí všechny druhy materiálů kapesníčků. Možné je využít bavlněné, hedvábné i polyesterové. Některé kapesníčky jsou vyrobeny z látky s potiskem, což může zahrnovat různé vzory či motivy. Prezidentský styl v kapse vyčnívá pouze minimálně. Je tedy vhodné využít takový vzor, který v kapse nezanikne.

Jak kapesníček složit?

  1. Položte kapesníček rubovou stranou nahoru. 
  2. Složte kapesníček napůl. 
  3. Poté tento proužek ještě zmenšete tak, aby jeho šířka odpovídala velikosti vaší kapsy do saka.
  4. Dále složte kapesníček napůl,  aby vznikl menší čtvercový tvar.
  5. Spodní stranu tohoto menšího čtvercového tvaru zahněte směrem nahoru, aby byl kapesníček připraven pro umístění do náprsní kapsy saka.