Jak nosit společenské vesty

Společenské vesty mají dlouhou historii a za tu dobu prošly mnoha změnami ve svém designu i využití. V současnosti jsou stále oblíbenou součástí formálního oblečení pro muže, ačkoli se jejich popularita liší v závislosti na módních trendech. Vyrábí se v různých barvách, vzorech i materiálech. Často je můžeme vidět na svatbách či společenských akcích. Už dávno se však vesty nenosí pouze jen k obleku, jako formální doplněk. Existuje široký výběr pánských vest, které se hodí například i k plátěným kalhotám. 

Není vesta jako vesta

S přibývající oblibou vestiček je dobré si připomenout, že není vesta, jako vesta. Především je důležité dbát na to, abychom nevynesli samostatně vestu, která patří do obleku. Vesty, které můžeme nosit zvlášť jsou od oblekových odlišné. Hlavním rozdílem je, že mají podšívku i vzor jak v přední, tak i v zadní části. Takový typ vest můžete vynést na méně formální příležitosti nebo jen jako stylový doplněk k outfitu. Tyto vesty se vyrábí v různých barvách i vzorech. Dnes jsou velmi trendy zemité barvy - hnědá, skořicová, zelená. Ze vzorů pak převažuje jemné kárování a vzor "glenček". U nás na e-shopu tyto vesty nejdete v setu i s motýlkem

Avantgard-jak-nosit-vesty

Nenechte se ale zmást. I tyto vesty můžete vynést na více formální příležitosti. Se správnou volbou doplňků a dlouhou košilí se hodí i například na svatbu pro ženicha. Tento styl je v poslední době velkým trendem pro svatby konané ve stodolách, na statcích či loukách. 

POZOR! Každou vestu můžete obléknout do obleku, ale ne každou vestu můžete obléknout zvlášť. 

Oblekové vesty

Oblekové vesty jsou specifické tím, že mají v zadní části pouze podšívkovinu. Je to z toho důvodu, aby záda mohla dobře větrat. Předpokládá se totiž, že vestičku vynese muž výhradě s oblekem. V přední části těchto vest se většinou nachází bohatší zdobení. Bohatě zdobené jsou pak vesty, které jsou dělané jako svatební. Zde jsou oblíbené především bílé, smetanové, zlaté či stříbrné vesty. 

Jak-nosit-spolecenske-vesty

Výhody společenských vest

Velkou výhodou je, že vesta zakrývá u mužů problémové partie. Zejména břicho, které pánové často schovávají do obleku ve kterém je v letních dnech horko. Další výhodou je, že vestičkou dokážete ozvláštnit celý outfit. Nemusíte se vždy držet stejné barevnosti s oblekem, ale dejte pozor na přílišnou kombinaci barev. Ideálně opakujte dvě až tři barvy na doplňcích. Na našem e-shopu mají všechny naše společenské vesty v zadní části pohodlné stahování. Díky tomu můžete regulovat velikost a případně vytvarovat pas. Vestička je zkrátka moderní a pohodlný kousek pro každého a rozhodně s ní neuděláte chybu při jakékoliv příležitosti. 

Věděli jste, že košile je považována za spodní prádlo a neměla by se tedy nosit zvlášť?

Avantgard-vesty-regulace-v-pase

 Na eshopu naleznete vybrané vesty ve velikostech:

Avantgard-velikostni-tabulka-vesty