Jak se obléknout do tanečních

Pro většinu mladých mužů jsou taneční kurzy jednou z prvních příležitostí k tomu, aby si zjistili, jaká pravidla má pánská společenská móda. Mnoho tanečních škol před první lekcí předkládá dress code. Ten udává, jaké oblečení a doplňky by pánové měli do kurzu zvolit. Ač se tato pravidla mohou mírně měnit podle typu škol, jsou obecně dané zásady, které se nemění. Jednou z prvních nezbytností je správně padnoucí oblek. Nejčastěji tmavý - černý či modrý. 

Avantgard-jak-se-obleknout-do-tanecnich

Košile

Dále pak košile, která může mít ve většině případů libovolnou světlou barvu. S bílou ovšem neuděláte nikdy chybu. K obleku se nosí vždy košile s dlouhým rukávem. U nás můžete vybírat z několika typů košil. Například podle toho, zda chcete raději košili na klasické či manžetové knoflíčky. Ty se prodávají  zvlášť, ale vyplatí se do nich investovat. Celému outfitu dodají na eleganci. Mladí muži štíhlé postavy také ocení naši kolekci košil SLIM, která vyrýsuje ramena a zúží pas. 

Motýlek nebo kravata? 

Do tanečních kurzů muži často volí motýlky. Ovšem ani kravata není špatnou volbou. Výhodou těchto doplňků je, že můžete zvolit libovolnou barvu. Obvykle jsou v kurzu odstíny červené, modré a černá klasika. Výběr je na vás. Taneční partnerku určitě potěšíte, když se pokusíte sladit barvu doplňků k jejím šatům. 

Rukavičky

Některé taneční školy rukavičky pouze doporučují. Za nás jsou ale nezbytností. Dodají celému outfitu na eleganci, ale především mají praktickou funkci - pokud se vám potí dlaně, vaše taneční partnerka je jistě ocení. Rukavičky ze 100% bavlny jsou tedy jasnou volbou.

Kapesníček

Kapesníček do saka nemusí být ve stejné barvě/vzoru jako motýlek či kravata - naopak. Pokud si jen trochu troufáte, můžete kapesníček sladit pouze s jednou z barev (pokud máte motýlek či kravatu vícebarevnou či se vzorem), případně zvolit jiný barevný odstín. Stejně jako u motýlků či kravaty můžete kapesníček sladit s barvou šatů vaší taneční partnerky. Kapesníčky prodáváme zvlášť či v sadě společně s pánským motýlkem.)


Foto: @atelier_petra_loncakova