Jak vybrat košili pro ženicha

Košile je důležitou součástí outfitu každého ženicha. Při výběru bychom měli brát v potaz místo konání svatby, roční období, ale i osobní preference ženicha. Je důležité, aby se ženich ve svůj svatební den cítil příjemně. I přes to však existují pravidla, kterými je dobré se řídit. Na našem webu naleznete kategorii svatební košile, která vám s výběrem pomůže. 

Avantgard-jak-vybrat-kosili-pro-zenicha

Jakou zvolit velikost

Velikost košile se určuje dle obvodu kolem krku. Mezi límec a váš krk by se měly pohodlně vlézt dva prsty.⁠ Rukávy by měly být dostatečně dlouhé, aby zakrývaly zápěstí, ale zároveň ne příliš dlouhé, aby nezasahovaly až do dlaně. Správná délka rukávů se pozná, když volně spustíte ruce podél těla - košile by měla končit u kosti zápěstí.⁠ V žádném případě by vás košile neměla nikde škrtit ani škrábat. Pokud tomu tak je, pravděpodobně jste zvolili špatnou velikost či materiál. Neméně důležitá je i volba střihu. Nejčastěji se dělí na dva - SLIM a REGULAR. Slim košile jsou úzké, těsnější a více obepínají tělo. Hodí se spíše pro štíhlé typy postav. Zatímco regular košile mají volnější střih a jsou pohodlnější. U nás nabízíme ještě košile KLASIK. Ty mají ze všech tří typů nejširší střih. Pokud si nejste jistí velikostí, doporučujeme se podívat na naši velikostní tabulku.

POZOR! Na svatbu bychom měli vždy volit košili s dlouhými rukávy Košile s krátkými rukávy, ani pokud je svatba v létě,  jednoduše slavnostní není⁠.

Snadná údržba?

Žehlení košil je pro mnoho žen i mužů velmi neoblíbenou záležitostí. Není se tak čemu divit, že zákazníci vyhledávají materiály, které se snadno udržují. Košile  NON IRON jsou ušity z výběrových látek ze 100% bavlny od české firmy Mileta. Speciální úpravou NON IRON je dosaženo vynikajících vlastností. Košile s touto úpravou se snadno udržují a hlavně mají sníženou mačkavost.

Avantgard-kosile-pro-zenicha

Není bílá jako bílá

Při oblékání ženicha je asi nejpodstatnější to, aby ženichova košile ladila s nevěstinými šaty. Pokud totiž odstíny nejsou stejné, na fotkách pak dvojice nevypadá sjednoceně. Mnoho novomanželů na tento detail zapomíná. Nevěsty například zvolí smetanový odstín šatů a s ženichem v čistě bílé košili neladí. 

Jak je to s manžetou

Dlouhé rukávy u košile jsou vždy zakončeny manžetou. Manžet je několik druhů. Základní rozdělení je dle typu zapínání - buď na klasické knoflíčky a nebo na manžetové. Pokud zvolíte košili na manžetové knoflíčky můžete vybírat z nepřeberného množství manžetových knoflíčků a ozvláštnit tak celý outfit.  

Košile "frakovka"

Fraková košile nebo tzv. frakovka se obléká ke smokingu, ale pokud chcete svůj svatební look povýšit, můžete ji obléct i pod klasické sako. Frakovka má specifický frakový límec, na přední části ozdobné plisování a většinou propínací légu na knoflíčky. Vždy má dlouhý rukáv zakončený dvojitou manžetou na manžetové knoflíčky.⁣ U nás jí můžete zakoupit ve variantě SLIM nebo KLASIK.


Avantgard-frakova-kosile