Pánské šály

Pánské šály jsou skvělým podzimním a zimním doplňkem, kterým dokážete váš outfit ozvláštnit. Zároveň představují praktickou součást zimní výbavy, která by neměla chybět v šatníku žádného muže. Jak ale vybrat tu správnou? Jak šály vázat kolem krku či jak je ladit k outfitu? To vše se dozvíte v tomto článku. 

Avantgard-panske-saly (2)

Věděli jste, že naše šály mohou být také praktickým a hezkým dárkem pro muže? 

Pohodlí na prvním místě

U výběru šály je důležité dbát na materiál. Nikdo nechce mít okolo krku látku, která kouše či škrábe. Na našem e-shopu naleznete v kategorii ŠÁLY dva druhy šál:

  • Prvním druhem jsou šály z měkké a příjemné viskózy. Tento jemný materiál dokáže dobře držet barvy, čímž umožňuje vytvářet na šálách nepřeberné množství barevných vzorů. Pruhy, kostky a další vzory nechybí ani v naší nabídce.
  • Druhým materiálovým typem je směs pohodlné viskózy a hřejivého polyesteru. Tato kombinace teplého a měkkého materiálu vytváří ideální šálu pro chladnější zimní dny.

Avantgard-druhy-panskych-salŠála ze 100% viskózy /  šála ze směsi

Pánské šály bývají větší, než šály pro ženy. Ideálně by měly být dostatečně dlouhé a široké, aby se daly elegantně uvázat kolem krku. V nabídce máme tři velikosti - šály ze 100% viskózy mají rozměry 180x31 cm175x32 cm a šály vyrobené ze směsi polyesteru a viskózy mají rozměry  velikosti 156x22 cm.

Jakou vybrat barvu?

Barevná preference každého z nás je samozřejmě odlišná. Přeci jen si však dovolíme uvést pár tipů ohledně správného výběru šály tak, aby byla stylovým a elegantním doplňkem. V našem e-shopu nabízíme šály v oblíbených podzimních a zimních barvách, jako je zelená, bordó, béžová, hnědá, modrá či šedá. Při tvoření outfitu je však dobré držet se dvou až tří základních barev, které mezi sebou kombinujete v celém looku. Pokud máte jednobarevný kabát bez vzoru, klidně zvolte vzorovanou šálu s kombinací více barev. Jestliže máte například kabát se vzorem, držte se raději u monochromatické šály. 

Avantgard-panske-saly2

Jak šálu vázat kolem krku? 

Existuje mnoho stylů vázání šály. My vám zde ukážeme tři osvědčené tipy se kterými si vystačíte po celou sezónu: 

  1. Prvním, velmi jednoduchým způsobem, který vlastně ani není tradičním vázáním, je přehození šály okolo krku. V tomto případě vás šála sice příliš nezahřeje, ale vytvoří vám stylový doplněk vašeho outfitu.
  2. Dalším způsobem je uzel, který je osvědčenou klasikou. Šálu přeložíte v polovině a dáte ji okolo krku. Pak už jen stačí, když konce provléknete vytvořeným okem a šálu utáhnete. 
  3. Posledním stylem je klasické omotání šály kolem krku. Šálu dejte za krk tak, aby na jedné straně koukala jen jedna třetina. Zbylé dvě třetiny omotejte okolo krku. Tento způsob je velmi elegantní a pokud si s ním pohrajete, můžete vytvořit krásný ozdobný prvek například do saka.